Pajūrio seniūnija – antrą kartą iškovojusi stipriausios seniūnijos vardą

Lietuvos seniūnijų žaidynės – didžiausias masiško sporto visiems renginys, apimantis plačiausią šalies geografiją. Seniūnijų žaidynių idėja – pakviesti visus šalies gyventojus reguliariai sportuoti gyvenamosiose vietose ir tokiu būdu didinti jų fizinį aktyvumą, kaip svarbiausią sveikatingumo veiksnį. Tikslas – pasiekti, kad šalies gyventojai organizuotai ir sistemingai sportuotų gyvenamosiose vietose.

Tokias seniūnijų sporto žaidynes jau 10 metų organizuoja Šilalės sporto mokykla. Šių metų gegužės 19-20 d. Šilalės rajono savivaldybės administracijos Pajūrio seniūnijoje vyko X-osios seniūnijų sporto žaidynės. Tarpusavyje varžėsi 14 rajono seniūnijų komandų.

Pajėgiausios sporto mėgėjų komandos pateko į antrojo etapo varžybas, kurios vyks Jurbarko savivaldybėje, kur dėl patekimo į finalines kovas grumsis ne tik šeimininkų ekipos, bet ir svečiai iš Mažeikių, Plungės, Tauragės, Telšių ir Pagėgių savivaldybių. Šioje zonoje I – III vietas iškovojusios komandos pateks į finalines varžybas, kurios vyks 2017 m. rugsėjo 16 d. Jonavoje.

X-osiose Šilalės rajono savivaldybių sporto žaidynėse sportininkai savo jėgas išmėgino aštuonių sporto šakų rungtyse (krepšinis, tinklinis, smiginis, stalo tenisas, šachmatai, šaškės, futbolas, virvės traukimas).

Kaip ir kiekvienose seniūnijų sporto žaidynėse didžiausio susidomėjimo laukta krepšinio (3×3) varžybose. Bet deja. Tiek vyrų, tiek senjorų grupėje dalyvavo 6 seniūnijos, o moterų – vos 4-rios. Vyrų grupėje: 20-40 ir 41+kovos pradžioje buvo vykdomos pogrupiuose. Po susitikimų pogrupiuose, komandos žaidė pusfinalių ir finalinius sutikimus. 41+ grupėje kaip ir kiekvienais metais nenugalimi buvo Bilionių seniūnijos vyrai. Vyrų 20-40 grupėje nugalėtojais tapo Šilalės miestas. Moterų krepšinio (3×3) varžybos sulaukė mažesnio populiarumo, nes rungėsi tik keturios komandos. Visos dvikovos vyko atkakliai ir tik sėkmės pritrūko Laukuvos seniūnijos moterų komandai, kad taptų žaidynių čempionėmis. Surinkusios vienodai taškų su Pajūrio seniūnijos krepšininkėmis, turėjo tenkintis II-ąja vieta, kadangi tarpusavio susitikimo santykis buvo pajūriškių pusėje.

Smiginio varžybose, kur šeimininkai iškovojo taip pat pirmąją vietą, dalyvavo 13 rajono seniūnijų. Prie taikinių geriausiai sekėsi Pajūrio, Laukuvos ir Bijotų seniūnijų sportininkams.

Šaškių ir šachmatų varžybose eilę metų iš eilės nenugalimi buvo Pajūrio šachmatininkai ir šaškių profesionalai iš Kvėdarnos seniūnijos. Tinklinio varžybose, kaip praeitais metais, Šilalės rajoną atstovaus Šilalės miesto moterų ir Pajūrio seniūnijos vyrų tinklinio komandos. Tiek virvės, tiek futbolo susitikimuose sensacijų nesulaukta. Šilalės miesto galiūnai virvės traukimo varžybose bei futbolininkai eilę metų neužleidę lyderių pozicijos, šiemet taip pat atstovaus savo seniūniją kituose etapuose.

Susumavus visų rungčių rezultatus – X-ųjų Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynių nugalėtoja tapo Pajūrio seniūnija, surinkusi 82,5 taškus. Šilalės miesto seniūnijos komanda su 73,5 taško užėmė antrąją vietą, o nuo antrą vietą užėmusios komandos Laukuvos seniūnija atsiliko tik 14 taškų (68,5 tšk.). Pagal varžybų nuostatus, šiame etape svarbiausios buvo kiekvienos sporto šakos varžybos, nes į finalą, kuris vyks Jurbarke, vyks tik rungčių nugalėtojai.

Po visų sporto šakų varžybų Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos stadione vyko apdovanojimo ceremonija, kurioje taures ir medalius teikė Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius. Na, o Pajūrio seniūnija – antrą kartą per seniūnijų žaidynių istoriją iškovojo stipriausios seniūnijos vardą.

Rezultatai: Varžybų lentelė (pagrindinė) 2017 m.