Mažojoje kultūros sostinėje vyko XI-osios Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynės

Savaitgalį Laukuvoje, Mažojoje kultūros sostinėje, vyko XI-osios Šilalės rajono savivaldybės seniūnijų sporto žaidynių pirmasis etapas. Jame dalyvavo 14 Šilalės rajono seniūnijų, kurios varžėsi 11-oje sporto šakų.

Įžanginė sporto šventės visus sukvietė į Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos stadioną aikštę, kur vyko atidarymo ceremonija. Sveikinimo kalbas sakė Šilalės rajono vicemeras Valdemaras Jasevičius, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus ir direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, gimnazijos direktorė Raimonda Kauneckienė bei gimnazijos šokėjos.

Jau antrą savaitę alinant dideliems karščiams Gimnazijos teritorijoje įrengtose aikštelėse ir sporto salėje prasidėjo sporto varžybos. Sportininkai jėgas išbandė futbolo (6 prieš 6), krepšinio (3 prieš 3), parko tinklinio (3 prieš 3), šachmatų, šaškių, smiginio, stalo teniso, virvės traukimo ir seniūnų trikovės rungtyse. Pusdienį trukusiose varžybose paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai.

Futbolo 6 prieš 6 varžybose dalyvavo 6 komandos. Trečiąją vietą šioje rungtyje iškovojo upyniškiai, antroji vieta atiteko Bijotų seniūnijai, o varžybų nugalėtojais užtikrintai tapo Šilalės miesto seniūnijos futbolininkai.

Krepšinio 3 prieš 3 (20–40 m.) varžybose varžėsi 7 komandos. Bronzos medalius iškovojo Pajūrio seniūnijos krepšininkai, sidabro medaliais džiaugėsi Šilalės miesto žaidėjai, o nugalėtojais, kiek netikėtai, tapo Laukuvos seniūnijos sportininkai.

Krepšinio 3 prieš 3 (41 m. ir vyresni) rungtyje jėgas išmėgino 6 komandos. Trečioji vieta šioje rungtyje atiteko Šilalės miesto seniūnijai, antroji – Bilionių seniūnijai, o pirmoji – Pajūrio seniūnijai.

Moterų parko tinklinio varžybose rungtyniavo 4 komandos. Trečiąją vietą iškovojo Pajūrio sportininkės, antrąją vietą – Laukuvos žaidėjos, o nugalėtojomis tapo daugkartinės tokių varžybų nugalėtojos – Šilalės miesto tinklininkės.

Vyrų tinklinio varžybose dalyvavo taip pat 4 komandos. Trečiąją vietą šiose varžybose laimėjo bilioniškiai, antrąją vietą iškovojo gerai rungtyniavusi ir eilę metų buvusi nugalėtoja Pajūrio seniūnijos komanda, o nugalėtojais, tik po atkaklios kovos, tapo Laukuvos tinklininkai.

Šachmatų rungtyje savo sugebėjimus išbandė 8 komandas, o šaškių – 9. Šachmatų rungtyje trečioji vieta atiteko Bijotų seniūnijai, antroji vieta – Kvėdarnos seniūnijai, o šios rungties nugalėtojais tapo eilę metų nenugalimi Pajūrio seniūnijos atstovai.

Šaškių varžybose neprastai sekėsi Laukuvos šaškininkams, kurie iškovojo trečiąją vietą. Antrąja vieta tenkinosi Upynos seniūnijos atstovai, o pirmąją vietą šioje rungtyje laimėjo Kvėdarnos seniūnijos žaidėjai.

Prie žaliųjų stalų savo rankos miklumą panoro išbandyti 5 stalo teniso komandos. Garbingą trečiąją vietą šioje rungtyje iškovojo Upynos seniūnijos žaidėjai, antrąja vieta buvo priversti tenkintis– Kvėdarnos seniūnijos stalo tenisininkai, o pirmoji vieta atiteko namie žaidusiems Laukuvos seniūnijos sportininkams.

Smiginio rungtyje rankos taiklumą išbandė 14 komandų. Trečiąją vietą iškovojo Tenenių metikai, kurie žaidynėse pasirinko tik vienintelę sporto šaką, antroji vieta atiteko laukuviškiams, o taikliausi eilę metų iš eilės šioje rungtyje buvo Pajūrio seniūnijos atstovai.

Paskutinėje, Virvės traukimo rungtyje, savo jėgą ir ištvermę išbandė 5 komandos. Trečiąją vietą laimėjo Pajūrio milžinai, antrąja vieta džiaugėsi Laukuvos virvės traukikai, o rungties čempionais tapo Kaltinmėnų seniūnijos sportininkai.

Be šių išvardintų varžybų vyko ir seniūnų trikovės varžybos. Šį kartą seniūnai ir seniūnės varžėsi atskirai. Tarp seniūnių trečiąją vietą iškovojo Bilionių seniūnė Loreta Daukantienė. Antroji vieta atiteko Pajūrio seniūnei Romai Veščiūnienei, o šios trikovės nugalėtoja tapo Traksėdžio seniūnė Regina Audinytė.

Tarp seniūnų trečiąja vieta džiaugėsi Kvėdarnos seniūnijos seniūnas Aivaras Dobilas, neprastai pasirodė ir antrąją vietą iškovojęs Bijotų seniūnijos seniūnas Steponas Jasaitis, o stipriausias šioje rungtyje buvo Laukuvos seniūnas Virginijus Ačas.

Pasibaigus varžyboms buvo vedama ir komandinė seniūnijų įskaita. Trečiosios vietos laimėtoja tapo lyderės poziciją daug metų turėjusi Šilalės miesto seniūnija. Praeitų metų nugalėtoja Pajūrio seniūnija šį kartą turėjo tenkintis antrąja vieta, o žaidynių absoliučia nugalėtoja tapo visose sporto rungtyse dalyvavusi Laukuvos seniūnijos komanda.

Primename, kad komandos iškovojusios pirmas vietas taip pat įgijo teisę atstovauti Šilalės rajonui antrajame šių žaidynių etape, kuris rugpjūčio mėnesį vyks Jurbarke.