Mažosios taurės čempionai

Šiltą penktadieno, balandžio 18-osios, vakarą Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos sporto salėje dominavo krepšinis. Čia vyko Mažosios taurės finalai. Trečiąją vietą iškovojo Šilalės SM-II krepšininkai – po atkaklios kovos įveikę „Senjorų“ komandą – 85:71. Antrose vakaro rungtynėse susitiko „Šilas“ ir „Rimkaus ūkis“ komandos. Šiose rungtynėse sprendėsi Mažosios taurės nugalėtojai ir jais tapo „Rimkaus ūkio“ krepšininkai, kurie, irgi po įtemptos kovos, palaužė savo priešininkus rezultatu 88:79.

„Senjorai“ – Šilalės SM-II 71:82

Rungtynes geriau pradėjo „Senjorai“. Jie greit įgijo 5 taškų persvarą ir panašų pranašumą išlaikė iki pat pirmojo ketvirčio pabaigos – 21:16. Vis dėl to antrajame kėlinyje Šilalės SM-II sugebėjo puikiai gintis prieš komandinį, didesnę patirtį turintį priešininkų puolimą. „Senjorai“ puolime atrodė bejėgiai, kai į aikštelę įbėgo Šilalės SM-II aukštaūgis Edvinas Gertmonas. Pasibaigus antrajam kėliniui rezultatas išlygintas 36:36. Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė – Šilalės SM-II dažniausiai atakas užbaigdavo greitu spurtu,  per savo aukštuosius krepšininkus ir tai leido greitai susikrauti dviženklį pranašumą, kuris trečiojo kėlinio pabaigoje siekė net 12 taškų. Paskutinėmis rungtynių minutėmis Senjorų komandoje jautėsi nuovargis, kadangi ekipa rungtyniavo beveik be keitimų. „Senjorai bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau ne visi jie pasiekė tikslą. Šįsyk patirtis turėjo užleisti vietą jaunystei, sporto mokyklos auklėtiniai iškovojo trečiąją vietą Mažosios taurės pirmenybėse.

„Senjorų“ gretose rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju pripažintas Vaidotas Kėbla, Šilalės SM-II – Aidas Raudonius.

„Rimkaus ūkis“ – „Šilas“ 88:79

Kaip jau rašėme, šiose rungtynėse sprendėsi 2014 metų Šilalės rajono krepšinio pirmenybių Mažosios taurės nugalėtojas, tad nieko nuostabaus, kad jos prasidėjo itin atkakliai. Pirmosiomis rungtynių minutėmis lyderio pozicijas itin tvirtai užsiėmė „Šilo“ krepšininkai, jie pirmąjį kėlinį laimėjo 28:19. Po šitokio antausio „Rimkaus ūkio“ krepšininkai ne juokais įsiuto, atsirevanšuodami varžovams tokiu pat spurtu 26:13. Tačiau trečiajame kėlinyje „Šilas“ sugebėjo pristabdyti varžovų krepšininkus ir išlaikyti vis dar lyderio pozicijas – 65:60. Sužaidus kelias minutes lemiamame ketvirtyje „Rimkaus ūkis“ dar labiau priartėjo prie varžovų. Kai atrodo „Šilo“ komandai pergalė buvo jau pasiekiama ranka, „Rimkaus ūkio“ žaidėjas A. Zaramba dviem sėkmingais tritaškiais, bei rezultatyviais baudų metimais padarė lūžį šiose varžybose, leisdamas ne tik atsikvėpti savo komandai, tačiau ir iškovoti svarbią pergalę, garantuojančią Mažosios taurės čempionų titulą.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiu pripažintas Justas Levanauskas, „Šilo“ – Martynas Stasytis.